Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko coronaya yakalandı

Belarus Devlet Başkanı Alexander Lukaşenko corona virüsüne (Covid-19) yakalandığını duyurdu. Lukaşenko, salgınına karşı ek önlemler almanın gereksiz olduğunu söylemişti.

DÜNYA 29.07.2020, 01:00
9
Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko coronaya yakalandı

Corona virüsü salgınına karşı önlemlerin abartılmaması gerektiğini söyleyen ve salgın nedeniyle sınırların kapatılmasını “aptallık” olarak nitelendiren Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, corona virüsüne yakalandığını duyurdu.

Lukaşenko, geçtiğimiz Mart ayında corona virüsü (Covid-19) salgınına karşı ek önlemler almanın gereksiz olduğunu söylemiş, açıklamasının ardından ülkede virüs kaynaklı ilk ölüm gerçekleşmişti.

Corona virüsüne karşı en etkili yöntemlerin günde 40-50 gram alkol içmek ve haftada birkaç kez saunaya girmek olduğunu söyleyen Lukaşenko, ABD Başkanı Donald Trump'ı örnek aldığını ve virüse karşı alınacak sert önlemlerin virüsten daha fazla zarar getirebileceğini düşündüğünü belirtmişti. 

Belarus'ta corona virüsü salgını nedeniyle bugüne kadar 543 kişi hayatını kaybetti, 67 bin 366 kişi karantina altına alındı.

 

Yorumlar (0)
32°
parçalı az bulutlu