'Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunan gemisini batırın talimatı verdi'

Almanya'da yayımlanan Die Welt gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir Yunan gemisinin batırılmasını istediğini iddia ederek komutanların buna karşı çıktığını yazdı.

DÜNYA 02.09.2020, 03:19
'Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunan gemisini batırın talimatı verdi'

Gazetede yayımlanan 'Erdoğan'ın hesaplanmış savaşı' başlıklı makalede, Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilime değinildi. Gazete, 'Eğer Erdoğan'a kalsaydı Türkiye bir Yunan gemisini çok zaman önce batırmıştı' iddiasını ortaya attı.

Die Welt'in "askeri kaynaklara" dayandırdığı haberinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bundan bir kaç gün önce Türk generallerinden bir Yunan gemisini batırmalarını fakat kimsenin zarar görmeyeceğinden emin olunmasını istediğini söyledi.

Türk generallerin bu isteği reddettiğinde ise bu sefer başka bir kişinin Yunan askeri uçağını vurmayı önerdiği de söylendi.

Gazetede vurulacak olan savaş uçağının pilotunun fırlatma koltuğu sayesinde kurtulacağı belirtildiği, ancak generallerin yine bunu kabul etmediği iddiası yer aldı.

Die Welt gazetesi Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in tutuklanmasıyla gündeme gelmişti. Gazete Türkiye karşıtı haberleriyle biliniyor.

Yorumlar (0)
19°
açık