KKTC Başbakanı isyan etti "Artık yeter"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar, Karadeniz'de doğalgaz bulunmasıyla birlikte Doğu Akdeniz'in daha da önem kazandığını belirterek, "Şimdi sırada Doğu Akdeniz var, Kuzey Kıbrıs var. Artık yeter. Mutlaka başaracağız. Bizi mağdur duruma düşürdükleri, mahkum etmeye çalıştıkları mevcut durumdan mutlaka çıkacağız" dedi.

DÜNYA 22.08.2020, 20:29
KKTC Başbakanı isyan etti "Artık yeter"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Karadeniz'de doğalgaz bulunmasıyla birlikte dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Tatar, Doğu Akdeniz'in daha da önem kazandığını ifade etti.

Yazlı açıklama yapan Tatar, "Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz’de tarihinin en büyük doğalgaz rezervini keşfetmesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde halkımız arasında büyük bir sevinçle karşılanmıştır" ifadelerini kullandı. KKTC Başbakanı Tatar, şöyle devam etti: 

"Kıbrıs Türk halkının refah ve mutluluk dolu geleceğine olan inancımız, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın doğalgaz keşfine ilişkin açıklamasıyla daha da güçlenmiştir. Sayın Erdoğan’ın da vurguladığı gibi artık sırada Akdeniz vardır. Mavi Vatan vardır, Doğu Akdeniz’de ki hak ve çıkarlarımız vardır. Bölgemizde bulunacak doğalgaz alanları ile Türkiye’nin daima yanımızda olan desteği ve işbirliği ile Kıbrıs Türk halkının refahına, kalkınmasına, tanınmasına ve geleceğine çok daha büyük bir umutla bakıyoruz. Kısacası, şimdi sırada Doğu Akdeniz var, Kuzey Kıbrıs var. Artık yeter. Mutlaka başaracağız. Bizi mağdur duruma düşürdükleri, mahkum etmeye çalıştıkları mevcut durumdan mutlaka çıkacağız."

Yorumlar (0)
19°
açık