Yahudi şoförü görünce indi

Avustralya’nın Melbourne şehrinde UBER aracı çağıran müşteri direksiyondaki şoförün Yahudi olduğunu anlayınca, “kenara çek ineceğim” dedi ve arabayı alelacele, yol üstünde terk etti.

DÜNYA 01.09.2020, 14:25
Yahudi şoförü görünce indi

Avustralya’nın Melbourne şehrinde UBER aracı çağıran müşteri direksiyondaki şoförün Yahudi olduğunu anlayınca, “kenara çek ineceğim” dedi ve arabayı alelacele, yol üstünde terk etti.

Yahudi cemaatinin yayın organı Şalom'da yer alan habere göre, şoförün Yahudi olduğunu anlayan müşterinin inmeden önce, “Demek sen Yahudi’sin, peki arabayı durdur lütfen. Yahudi bir şoförle hiçbir yere gitmiyorum ben. Yahudileri sevmiyorum” dediği aktarıldı.

Bu sözler üzerine arabayı durduran şoförün sakinliğini koruyarak, yolcuya “Sen bilirsin” dediği ifade edildi. Ancak yolcu arabadan inerken çok daha ağır ve küfüt sözler sarf ettiği belirtildi.

Olay üzerine şoför yaşadıklarını UBER yetkililerine rapor etti. Antisemitizmle mücadele eden Anti-Defamation Commission adlı kurumun Yönetim Kurulu Başkanı Dvir Abramovich’in olaydan sonra şoför ile konuştuğu, bilgi aldığı ifade edildi. Jerusalem Post’ta çıkan haberde de, şoförün Yahudi olduğunun UBER resmi kimliğinde kipalı resminden de anlaşıldığı yazıldı.

Yorumlar (0)
19°
açık