CHP'li besleme Medyadan Özge TÜRKYILMAZ haberine sansür, Tabi konu ABB ve İMAMOĞLU

GÜNDEM 29.08.2020, 15:48 30.08.2020, 01:09
CHP'li besleme Medyadan Özge TÜRKYILMAZ haberine sansür, Tabi konu ABB ve İMAMOĞLU

CHP’den Büyükçekmece Meclis üyesi adayı olan ancak seçilemeyen 24 yaşındaki Özge Türkyılmaz; İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İstanbul Personel Yönetim A.Ş.’de  (İSPER) kariyer danışmanı olarak göreve başladı. Özge Türkyılmaz’a İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde oda tahsis edildi. İmamoğlu’nun görülmemiş bu torpilli ataması “CHP medyası”nda haber bile olmadı. Sözcü, Cumhuriyet, Birgün gibi “iktidar muhalifi” yandaş gazeteler ile Oda TV, Halk TV gibi yayınlar da böyle bir haber yokmuş gibi davrandılar. Ak Parti iktidarı aleyhinde “yandaşa kıyak”i “torpil” haberlerinden geçilmeyen “öz hakiki yandaş CHP medyası”anın bu “penguen” sessizliği, gazetecilik ahlakı açısından da bir kez daha sorgulanmayı zorunlu hale getirdi.

Özge Türkyılmaz’ın; CHP Büyükçekmece Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olduğu öğrenildi. Hiçbir kariyeri olmayan Özge Türkyılmaz’ın, İBB’de kariyer danışmanı olmasına bazı CHP’liler bile isyan etti.

TÜRKYILMAZ MİSS TURKEY GÜZELLİK YARIŞMASINA KATILDI

Özge Türkyılmaz; İstanbul Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tasarım Bölümü’nde 3. sınıfta okurken 21 Eylül 2017 tarihinde düzenlenen Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış, finale kalmasına rağmen ilk üç sıraya girememişti.

“GÜZEL ODAMDAN GÜNAYDIN”

Özge Türkyılmaz; sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki şahsi hesabından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştığını duyurdu ve “Güzel odamdan günaydın” ifadelerini kullandı.

TWITTER VE INSTAGRAM HESAPLARINI KAPATTI

Özge Türkyılmaz’ın; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 20 Ağustos 2020 tarihinde açtığı Büyükçekmece Bölgesel İstihdam Ofisi’nde kariyer danışmanı olarak görevlendirildiği öğrenildi.

TÜRKYILMAZ’DAN HASAN AKGÜN’E TEŞEKKÜR:

“22 YAŞINDA BIR GENÇ KIZA İNANIP DESTEĞİNİZİ ESİRGEMEDEN MECLİS ÜYESİ ADAYI YAPTINIZ..”

Özge Türkyılmaz; Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ü ikinci öğretmeni olarak gördüğünü belirterek, “Her zaman söylediğim gibi 22 yaşında bir genç kıza güvenip çok ama çok güzel bir yol gösterdiniz, inanıp desteğinizi esirgemeden meclis üyesi adayı yaptınız ve benim bu yolda çok ama çok iyi bir öğretmenim oldunuz. Allah size sağlıklı, mutlu, huzurlu güzel seneler versin bana bu yolda öğreteceğiniz o kadar çok şey var ki. İyi ki başkanımsınız. Başkanımızsınız. Başkan Hasan Akgün” ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU VE DİLEK İMAMOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Özge Türkyılmaz; Facebook hesabından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu’yla birlikte çektirdiği fotoğrafı paylaştı ve “Bu önemli günde bana verdiğiniz tüm güzel dilekleriniz için teşekkür ederim başkanım” ifadelerini kullandı.

CHP’Yİ KARIŞTIRDI

CHP’den Büyükçekmece Meclis üyesi adayı olan ancak seçilemeyen 24 yaşındaki Özge Türkyılmaz’ın; İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İstanbul Personel Yönetim A.Ş.’de (İSPER) kariyer danışmanı olarak göreve başlaması ve kendisine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde oda tahsis edilmesi tepki topladı. Olaya tepki gösteren CHP’li eski İBB Meclis Üyesi Hüseyin Sağ “Çuvalların üzerinde yatmayın! Katılın Miss Turkey yarışmasına katılın! Ekrem İmamoğlu’yla poz verdin mi? Tamamdır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
19°
açık