Devlet Akit TV'ye karşı harekete geçti

Akit TV'nin skandalı tartışılmaya devam ederken, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu harekete geçti. RTÜK, söz konusu skandalla ilgili inceleme başlattığını duyurdu.

GÜNDEM 31.08.2020, 15:00 31.08.2020, 18:09
Devlet Akit TV'ye karşı harekete geçti

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümünde Anıtkabir’de bir tören düzenlendi. Atatürk’ü hedef alan haberiyle bilinen Akit TV, Anıtkabir’deki tören için, ''Devletin Zirvesi Anırkabir'de'' diye sundu. Akit TV, Anıtkabir yerine "Anırkabir" ifadesi kullanarak skandala imza attı.

Akit TV tartışılmaya devam ederken, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu harekete geçti. RTÜK, söz konusu skandalla ilgili inceleme başlattığını duyurdu.

RTÜK'ün resmi sosyal medya hesabından, "30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde devlet erkânının Anıtkabir ziyaretine ilişkin yayında Akit TV’nin kullanmış olduğu KJ/KUŞAK metni ile alakalı Üst Kurulumuz tarafından inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" diye duyuruldu.

Öte yandan, RTÜK’ün CHP’li üyesi İlhan Taşçı da Akit TV'yi, RTÜK'e en ağır yaptırım istemi ile şikayet etti. Taşçı, “Söz konusu yayın Üst Kurul tarafından değerlendirilmeden geçiştirilemez, geçiştirilmemelidir. Aksi halde, Cumhuriyetle hesaplaşması olduğu artık her türlü yayınıyla bilinen yayıncı, daha da cesaretlendirilmiş olacaktır” dedi.

Yorumlar (0)
19°
açık