DHKP-C’li Ebru TİMTİK, Savcı KİRAZ'ın öldürülmesine nasıl sevinmişti.

DHKP-C’Lİ EBRU TİMTİK, SAVCI KİRAZ’IN ÖLDÜRÜLMESİNE NASIL SEVİNMİŞTİ?

GÜNDEM 28.08.2020, 02:40
DHKP-C’li Ebru TİMTİK, Savcı KİRAZ'ın öldürülmesine nasıl sevinmişti.

Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın 31 Mart 2015 tarihinde şehit edilmesinin ardından gözaltına alınarak tutuklanan Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından Ebru Timtik, DHKP-C terör örgütünün talimatıyla girdiği ölüm orucu eylemini başarıyla sonuçlandırdı. Timtik, 238 gündür gerçekleştirdiği ölüm orucuna dayanamayarak can verdi. Ebru Timtik, 2019 yılında yapılan operasyonda terör örgütü DHKP-C’nin Türkiye sorumlularından Kamile Kayır’la hücre evinde aynı gizli bölmede yakalanmıştı. Timtik’in DHKP-C militanlığının ve acımasızlığının canlı şahidi gazeteci Kemal Gümüş, savcı Kiraz’ın öldürüldüğü gün yaptığı Timtik’le yaptığı görüşmeyi twitter adresinden paylaştı. Gümüş, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği gün Çağlayan Adliyesi’nde avukat Ebru Timtik ile arasında geçen diyalogla ilgili şu paylaşımda bulundu:

“ÇOCUKLAR ÇOK KARARLI, TALEPLERİ YERİNE GETİRİLMEZSE ÖLDÜRECEKLER!”

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği gün DHKP-C’li teröristler ile bir grup görüşmüştü. Görüşmelerde Ebru Timtik de vardı. Timtik’in Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın katledildiği gün biz bir kaç adliye muhabirine söylediklerini hiç unutamıyorum.

Timtik teröristlerle yapılan görüşmeden sonra yanımıza geldi. “Ebru hanım durum nedir?” diye sormuştuk. Teröristlerin kararlı duruşundan oldukça memnun ve mütebessim bir suratla, “çocuklar çok kararlı talepleri yerine getirilmezse öldürecekler” demişti.

Ve maalesef Timtik’in dediği gibi de olmuştu. Masum bir insan mazlumane bir şekilde katledilmişti.

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nin gerekçeli kararında, Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından Ebru Timtik “Tutuklu örgüt mensuplarına örgüt talimatlarını ilettiği, DHKP-C ile tutuklular arasındaki irtibatı sağladığı, kuryelik yaptığı” suçlamaları yapılmıştı. Timtik, ‘Örgüt üyeliği‘ suçundan 13 yıl 6 ay, hapse mahkûm edilmişti.

Yorumlar (0)
19°
açık