FOX TV'den ayrılan Fatih Portakal da Olay TV'nin yönetiminin başına geçecek.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne 10 dakikalık mesafede ofis tutan Ekrem İmamoğlu'na yakın isimlerin, Bursa'daki merkezi İstanbul'a taşınacak olan Olay TV'nin yönetimini devraldığı iddia edildi. Sosyal medyada yer alan iddialara göre ise, FOX TV'den ayrılan Fatih Portakal da Olay TV'nin yönetiminin başına geçecek.

GÜNDEM 24.08.2020, 00:03 25.08.2020, 15:33
FOX TV'den ayrılan Fatih Portakal da Olay TV'nin yönetiminin başına geçecek.

NE OLDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı görevine seçildiği günden bu yana cumhurbaşkanlığı seçimleri için adı ara ara telaffuz edilen Ekrem İmamoğlu'ndan üst üste dikkat çeken hamleler geldi. İmamoğlu'nun geçtiğimiz hafta Ankara'da ofis tutmasının ardından şimdide kendisine yakın isimlerin Olay TV'nin yönetimini devraldığı konuşuluyor.

Gazeteci İsmet Berkan, "Gazeteleri okuduktan sonra arta kalanlar" alt başlığıyla yayımlanan bugünkü yazısında, “Cavit Çağlar’ın hepimize bir büyük sürprizi var” ifadelerini kullanarak, İmamoğlu’na yakın bir grubun Olay TV yönetimini devraldığını iddia etti.  Berkan, “Bugünlerde Cavit Çağlar’ın adını sık sık duymaya hazır olun. Çünkü Çağlar, Türkiye’de para ve iş sahibi hiç kimsenin cesaret edemeyeceği bir şeye kalkışıyor, açıkça Recep Tayyip Erdoğan’ın bir siyasi rakibini destekleyecek bir TV kanalına destek oluyor. 'Destek oluyor' biraz lafın gelişi; kanalın sahibi Cavit Çağlar. Ekrem İmamoğlu adına hareket eden bir grup, Çağlar’ın merkezi Bursa’da olan 'Olay TV'sinin yönetimini devralıyor. Kanalın genel yayın yönetmenliğine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Müşaviri, bir zamanlar Kanal D’nin başarılı yöneticisi Süleyman Sarılar getirildi.” dedi.

KANAL EL DEĞİŞTİRMEDİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu hamlesinde kritik bir adım attı. Öyle ki kanalın patron kısmında bir değişiklik olmadı. Ancak yönetime İmamoğlu'na yakın isimler getirildi. Onlardan biri de Kanal D'de de yöneticilik yapan ve hali hazırda İmamoğlu'nun ekibinde olan Süleyman Sarılar... FATİH PORTAKAL'IN AYRILMASIYLA AYNI ANDA Öte yandan FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın görevinden ayrılmasının zamanlaması da dikkat çekti. Twitter'da yer alan iddialara göre; Portakal, bu kanalın başına geçip tüm ekibi yönetecek.

ANKARA'DA OFİS TUTMUŞTU

Hatırlanacağı üzere İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Ankara'da ofis tuttuğu geçtiğimiz hafta gündeme gelmişti.

Hatta bu ofisin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne 10 dakikalık mesafede olması da CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak ismi telaffuz edilen İmamoğlu'nun 2023 için ilk hamlesi olarak değerlendirilmişti.

İMAMOĞLU'NUN EKİBİ DOĞRULAMADI

İmamoğlu ekibinden yetkililer, Olay TV yönetiminin İmamoğlu ekibi tarafından devralındığı iddiasını ise doğrulamadılar.

BUNLAR ŞİMDİYE KADAR MEDYAYA YANSIYAN HABERLER

Evet kamuoyu bu haberlerle meşgul ama alttan alttan yayılan habeler bunların tam tersi. Fatih Portakal, İMAMOĞLU'nun ev arkadaşı. Beraberlikleri çok uzun yıllara dayanıyor. İMAMOĞLU olası bir erken veya zamanındaki seçimde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olmayı kafasına koymuş. Muhtemel ki KILIÇDAROĞLU'da buna onay vermiş. ABB'yi kazandığı ekibin başarısı da ortada. Şimdiden Ulusal çapta propoganda yapabilecekleri altyapılarını kurmaya başladılar bile.. HDP'nin İMAMOĞLU'na olan desteği giderek artıyor. HDP tabanı da İMAMOĞLU'na gayet sıcak gelen bir isim. Zira hala KAFTANCIOĞLU desteği devam ediyor ve KILIÇDAROĞLU'da CHP İstanbul İl ekibine özel önem veriyor.

İMAMOĞLU  OLAY TV'NİN  ANAHTARI NI ESKİ ARKADAŞINA VERECEK

Tai ki İMAMOĞLU TV konusunda PORTAKAL gibi deneyimli bir arkadaşını değerlendirip kendi kadrosuna katacak fakat TV'yi kendi adına satın alacak hali yok. Cavit CAĞLAR eski siyasi ve Ticeri bir kurt. Yaş taftaya basmayacak kadar tercübeli bir adam. Muhtemek ki hülle yolu denenecek. Hisseler kapalı kasalarda tutulacak.

Fatih PORTAKAL'ın emeklilik açıklamaları günü kurtarma ve FOX TV'ye zarar vermeme cabasından başka bir şey değil.

Yorumlar (0)
19°
açık