İktidara yakın yazarın hesap isyanı! Resmen boğazında kaldı!

Hükümete yakın Takvim gazetesi yazarı Ufuk Özcan, bugünkü köşesinde, "Boğazımızda kaldı" başlıklı bir yazı yazarak, isyan etti.

GÜNDEM 04.08.2020, 22:41
İktidara yakın yazarın hesap isyanı! Resmen boğazında kaldı!

İstanbul'da bulunan Bebek Otel'de iki kişilik kahvaltı için 829 TL hesap gelmesini eleştiren Özcan, "Ben sabah kahvaltıya gittiğim için kahvaltı yapacaklara uyarılarda bulunmak istiyorum. İki kişi serpme kahvaltı için 300 TL ödüyorsunuz. Bunun içinde; çay, su ve portakal suyu yok" dedi.

Ufuk Özcan, portakal suyunun 32 TL, kruvasanın 25 TL, bir şişe suyun 32 TL, Türk kahvesininse 25 TL olduğuna vurgu yaparak, "Ben iki kişilik kahvaltı sonunda 829 TL'lik bir adisyon gördüm. Neyse ki indirimli kartımız vardı da 704 TL'ye düştü. Bu fiyatı görünce gece bar kısmına gitmeye cesaret edemedim..." ifadelerini kullandı.

 Ufuk Özcan'ın isyanı şu şekilde:

"İstanbul'daki Bebek Otel, iki kişilik kahvaltı için 829 TL istedi. Bodrum'daki pansiyonların gecelik fiyatı ise 30 bin TL'ye kadar yükseldi...

Bir zamanlar Bebek Mahallesi'nin fenomen mekanı olan ve şehrin elitleri ile ünlü isimlerinin uğrak yeri olan Bebek Otel, 2019 yılında The Stay grubu tarafından 20 yıllığına kiralanmıştı. Mekana iskele yapılarak denizden geliş de sağlanınca otele daha da büyük bir değer katıldı. 22 adet odası olan, en üst katta Roof Bar, en alt katta Dragon Restaurant olarak hizmet vermeye devam eden Bebek Otel, İstanbul'un en güzel Boğaz hattında bulunuyor. Muzaffer Yıldırım'ın işletmeciliğini yaptığı Bebek Otel'in yeni halini çok merak ediyordum.

Ve son zamanlarda fahiş fiyat politikası ile birlikte otelin Roof kısmında bulunan Lounge Bar'a birçok ünlü ismin giremediği haberlerini de okuyunca merakım katlandı... Ben sabah kahvaltıya gittiğim için kahvaltı yapacaklara uyarılarda bulunmak istiyorum. İki kişi serpme kahvaltı için 300 TL ödüyorsunuz. Bunun içinde; çay, su ve portakal suyu yok.

Ekstra çay isterseniz bardağın tanesi 10 TL; eğer portakal suyunu da dahil ederseniz tanesine 32 TL ödemeniz gerekir. Kruvasanın tanesi 25 TL, bir şişe su 32 TL, Türk kahvesi ise 25 TL... Ben iki kişilik kahvaltı sonunda 829 TL'lik bir adisyon gördüm. Neyse ki indirimli kartımız vardı da 704 TL'ye düştü.

Bu fiyatı görünce gece bar kısmına gitmeye cesaret edemedim..."

Yorumlar (0)
19°
açık