'İmamoğlu'nun ekibi o TV kanalını devraldı'

İstanbul'a taşınan O TV'nin Ekrem İmamoğlu'nun ekibi tarafından devranıldığı iddia edildi. Kanalın yeni bir haber kanalına dönüştürülmesi çalışmaları için Süleyman Sarılar'ın İBB'deki görevinden ayrıldığı öne sürüldü.

GÜNDEM 24.08.2020, 18:57
'İmamoğlu'nun ekibi o TV kanalını devraldı'

Bursa’da yayın yapan Olay TV’nin yönetiminin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın bir ekip tarafından devralındığı iddia edildi. İmamoğlu ekibi, iddiayı doğrulamazken, İstanbul'a taşınan Olay TV'nin yeni bir haber kanalına dönüştürülmesi için hazırlıkların sürdüğü öne sürüldü. Kurulma hazırlıkları süren yeni haber kanalı için, eski Kanal D Haber Dairesi Başkanı Süleyman Sarılar İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki görevinden ayrıldı.

İsmet Berkan, “Cavit Çağlar’ın hepimize bir büyük sürprizi var” başlığıyla yayımladığı yazısında, İmamoğlu’na yakın bir grubun Olay TV yönetimini devraldığını iddia ederek şunları yazdı:


“Bugünlerde Cavit Çağlar’ın adını sık sık duymaya hazır olun. Çünkü Çağlar, Türkiye’de para ve iş sahibi hiç kimsenin cesaret edemeyeceği bir şeye kalkışıyor, açıkça Recep Tayyip Erdoğan’ın bir siyasi rakibini destekleyecek bir TV kanalına destek oluyor. 'Destek oluyor' biraz lafın gelişi; kanalın sahibi Cavit Çağlar. Ekrem İmamoğlu adına hareket eden bir grup, Çağlar’ın merkezi Bursa’da olan 'Olay TV'sinin yönetimini devralıyor. Kanalın genel yayın yönetmenliğine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Müşaviri, bir zamanlar Kanal D’nin başarılı yöneticisi Süleyman Sarılar getirildi.”

İMAMOĞLU'NUN EKİBİ YALANLADI AMA...

Cavit Çağlar’ın kanalın kendisine ait olmadığını duyurmasının yanı sıra, iddiaya İmamoğlu kanadından da yalanlama geldi. T24'ün ulaştığı İmamoğlu ekibinden yetkililer, Olay TV yönetiminin İmamoğlu ekibi tarafından devralındığı iddiasını doğrulamadılar.

Öte yandan T24, Olay TV merkezinin İstanbul'a taşındığı, bir haber kanalına dönüştürüleceği ve kanalın kuruluş çalışmalarının devam ettiğini öne sürdü. Kurulma hazırlıkları süren yeni haber kanalı için, eski Kanal D Haber Dairesi Başkanı Süleyman Sarılar İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki görevinden ayrıldı.

Yorumlar (0)
19°
açık