İmamoğlu 'partizanlık bitti' demişti bu torpili kim yaptı

İBB’de yaşanan torpil skandalı gündeme damgasını vurdu. CHP Gençlik Kolları üyesi olan Miss Turkey 2017 finalisti Özge Türkyılmaz'ın İmamoğlu tarafından İBB’de kariyer danışmanı olarak işe alındığı iddia edildi.

GÜNDEM 29.08.2020, 03:15 29.08.2020, 03:24
İmamoğlu 'partizanlık bitti' demişti bu torpili kim yaptı

İBB’de yaşanan torpil skandalı gün yüzüne çıktı. Daha önceden de bir çok kez Ekrem İmamoğlu ve ailesi ile bir araya gelen ve CHP Gençlik Kolları üyesi olan Miss Turkey 2017 finalisti Özge Türkyılmaz’ın İBB’de Ekrem İmamoğlu tarafından kariyer danışmanı olarak işe alındığı, kendisine özel oda tahsis edildiği iddia edildi. Ekşi Sözilük'te paylaşılan torpilli atamaya tepki yağdı.

ODASININ FOTOĞRAFIN PAYLAŞTI

Özge Türkyılmaz bu görevlendirmeden sonra sosyal medyadan makam odasının fotoğrafını yayınlayıp "Güzel odamdan günaydın" mesajı paylaştı. Türkyılmaz'ın masasında İBB ve Türk bayrağı dikkat çekti.

Özge Türkyılmaz, tepkilerin gelmesinin ardından sosyal medya hesabını kapattı.

Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı bölümünden iki yıl önce mezun olan Özge Türkyılmaz'ın İBB ilanında belirtilenin aksine üç yıllık mesleki tecrübesi de bulunmuyor.

İmamoğlu seçim meydanlarında sağ seçmenlerden oy alabilmek için verdiği sözleri tek tek unutup klasik CHP'li bir belediye başkanı oldu bile..

Ayağının tozu ile öyle bir paylaşım yaptı ki sanırsın sanırsın memleketi o idare ediyor?

İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilmesinin ardından Beylikdüzü'nde yaptığı konuşmada "Artık partizanlık bitti, artık liyakat ve ahlak var ahlak!" demişti.

Yorumlar (0)
19°
açık