İzmir'de orman yangını! Kentin her yerinden görünüyor

İzmir'in Balçova ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangına müdahale ediliyor.

GÜNDEM 30.07.2020, 19:49 30.07.2020, 19:57
İzmir'de orman yangını! Kentin her yerinden görünüyor

Alınan bilgiye göre, Balçova'da teleferik civarındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 2 helikopter ve 5 arazöz sevk edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de yangın bölgesine yönlendirildi.

HAVADAN VE KARADAN MÜDAHALE SÜRÜYOR

İzmir'in Balçova ilçesi Teleferik üstündeki ormanlık bölgede henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

Alevler, kuvvetli rüzgarın da etkisiyle büyüyünce, çevre illerden 4 helikopter daha bölgeye gönderildi.

Havadan ve karadan yapılan müdahale sürerken, Antalya'dan bir yangın söndürme uçağının da, ekiplere destek amaçlı bölgeye sevk edildiği kaydedildi. Öte yandan, sağlık ekipleri de bölgede tedbir amaçlı nöbet tutuyor.

İzmir Büyükşehir: Balçova’daki orman yangını kısmen kontrol altına alındı

Balçova Barajı yakınındaki ormanlık alanda başlayan ve kısa sürede büyüyen yangını söndürme çalışmalarına İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi de katıldı. Henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın nedeniyle, dağın zirvesindeki teleferik tesisleri kapatıldı ve alana sivil araçların girişi engelledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta ve Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya da yangın bölgesine giderek söndürme çalışmaları hakkında bilgi aldı  

11-12 futbol sahası büyüklüğündeki bir alanı etkileyen yangını söndürme çalışmalarına İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı 54 itfaiye personeli, 15 arazöz ve 50 tanker katılıyor.

Büyükşehir İtfaiyesi Balçova’daki yangınla eş zamanlı olarak Aliağa’daki petrokimya tesisleri yakınında çıkan yangına da müdahale ediyor. 

Yorumlar (0)
19°
açık