Saray'dan dikkat çeken mesaj "Artık kendi hikayemizi yazma zamanıdır"

Hilafet tartışmaları devam ederken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Bize yüz elli yıldır modernleşme adı altında başkalarının hikâyeleri anlatıldı. Artık kendi hikâyemizi yazma zamanıdır" çıkışında bulundu.

GÜNDEM 30.07.2020, 13:29
Saray'dan dikkat çeken mesaj "Artık kendi hikayemizi yazma zamanıdır"

Ayasofya, Danıştay'ın verdiği kararın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla ibadete açıldı.

Cuma günü kılınan ilk namazda, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya’nın açılışında verdiği hutbe büyük bir tartışma yaratmıştı.

Erbaş'ın, "Fatih Sultan Mehmet Ayasofya'yı cami olması için vakfetti. Bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır, dokunanı yakar! Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar" sözleri Ayasofya’yı müze yapma kararı alan Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurucularını hedef aldığı şeklinde yorumlanmıştı.

Ali Erbaş’ın sözleri tartışılırken, Albayrak Grubu’na ait Gerçek Hayat dergisi, hilafet çağrısı yapan bir kapakla çıktı.

Erbaş’ın sözleri ve Gerçek Hayat’ın kapağı, rejim tartışmasına neden oldu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN’DAN DİKKAT ÇEKEN MESAJ

Ülkedeki gergin tartışma devam ederken, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Kalın, kendilerine 150 yıldır modernleşme masallarının anlatıldığını ileri sürdü ve “Artık kendi hikâyemizi yazma zamanıdır” dedi.

Sözcü Kalın, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Biz masalları olan bir coğrafyanın çocuklarıyız. Bize yüz elli yıldır modernleşme adı altında başkalarının hikâyeleri anlatıldı.

Artık kendi hikâyemizi yazma zamanıdır.”

Yorumlar (0)
19°
açık