TELE-1 TV FETÖ'nün desteği ile mi kuruldu. İddia CHP'lilerden geldi

TELE-1 FETÖ'nün desteği ile mi kuruldu. İddia CHP'lilerden geldi

GÜNDEM 02.09.2020, 00:15 02.09.2020, 01:08
TELE-1 TV FETÖ'nün desteği ile mi kuruldu. İddia CHP'lilerden geldi

TELE1 ve Yanardağ’a yönelik iddialar, birkaç gün önce Cüneyt Özdemir tarafından dile getirildi. Özdemir, TELE 1 için, “Arkasında kim olduğu belli değil” dedi. TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ise kendisine, “Aklınca ihbar ediyor. AKP’ye göz kırpıyor. Kimse yok “gerzek”, ben varım. Halkın, desteği var. Senin kafan almaz” cevabını vermişti. Dünya'da örneği olmayan bir yapılanmayı Merdan YANARDAĞ nasıl gerçekleştirdi. İşsiz gazetecilerin dayanışması dediği TELE-1', kurmak için hangi işsiz gazetecide bu kadar para vardı? Bu cevap aslında YANARDAĞ'ın kaynağını açıklayamadığı bir para ile ile kendini ele veriyor.. 

Ardından Yurt gazetesinin sahibi Durdu Özbolat, Merdan Yanardağ ve TELE 1’e yönelik iddiaları ise konuyu biraz aydınlatıcı nitelikte.  Özdemir ile Yanardağ arasındaki polemiğe müdahil olan Özbolat, TELE 1 kanalının “FETÖ firarisi ve Koza Holding eski sahibi Akın İpek’in desteği ile kurulduğunu” iddia etti. Özbolat’ın bu açıklamaları Yeni Şafak gazetesinin internet sitesi  haberleştirildi.

Yurt Gazetesi'nin sahibi Durdu Polat neden CHP'yi destekleyen ve hükümete muhalif olan bir kanal için iftira atsın? Ortada aydınlanması gereken bir konu var ve bu konuyu devlet araştırıp sonuçlandırmalı. FETÖ Türkiye'de kullanabileceği herkese para yardımı yapar. Hele hele TV kurdurmak için birde can atar.. Merdan YANARDAĞ'ı FETÖ'den maddi yardım aldı diye suçlamak havada kalır bir iddia ama bu paranın kaynağı da karanlığa benziyor. İş devlete kalmış durumda. Araştırıp bulacak.. 

Yorumlar (0)
19°
açık