THY'de aynı soyada sahip 49 kişi çalışıyor!

Türk Hava Yolları'nda (THY), kurumun İnsan Kaynakları Başkanı Ebubekir Akgül’le aynı soyadına sahip 49 kişinin çalıştığı iddia edildi. Akgül'ün Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşı olduğu öne sürüldü.

GÜNDEM 25.08.2020, 20:10 25.08.2020, 20:26
THY'de aynı soyada sahip 49 kişi çalışıyor!

Havacılık sitesi Airporthaber yazarı Murat Herdem, Türk Hava Yollar'ında çalışan 49 kişinin Akgül soyadına sahip olduğunu aktardı.

Hardem’in dün yayımlanan yazısında, konuyla ilgili şöyle bir bölüm yer aldı:

"Geçen hafta THY İnsan Kaynakları Başkanı Ebubekir Akgül ile ilgili bir bölüm yazdım. Eksik yazmışım. Ebubekir Akgül, THY'nin ortağı olduğu koltuk şirketi TSİ ile birlikte aynı zamanda THY Spor Kulübü'nün de yönetim kurulu üyesiymiş. Ve bir detay daha...

THY'de 25 civarında Akgül soy isimli çalışan var. Bunların yarısı 2016 ve 2017 sonrasında işe alınanlar... Akrabasıdır demiyorum ama bu kadar Akgül soyisminin şirkette olması ve büyük bölümünün Ebubekir Akgül'ün İnsan Kaynakları Başkanı olduğu dönemde şirkete girmesi, benim dikkatimi çekti. Paylaşmak istedim."

25 BİLGİSİNİ 49 OLARAK DÜZELTTİ

Akgül soyadıyla 25 kişinin çalıştığını yazan Herdem daha sonra bunu sosyal medya hesabından yaptığı düzeltti. Herdem çalışan sayısını yanlış yazdığını ve 49 kişi olduğunu belirtti.

4 KARDEŞ DE THY’DE ÇALIŞIYORLAR!

Ancak bunlar, Akgül hakkındaki ilk dikkat çeken bilgiler değil.

Söz konusu 49 kişinin Akgül’ün akrabası olup olmadığı henüz bilinmese de yakından bilinen akrabalarının THY’de çalıştığı daha önce ortaya çıkmıştı.

Yorumlar (0)
19°
açık