'Sevr uygulansın' bildirisine HDP'den imza!

Ermeni örgütlerinin girişimleriyle Dünya genelindeki bazı örgütler Sevr Antlaşması’nın uygulanması ve Ermenilere tazminat ödenmesi için çağrı bildirisi yayımladı. Bildiriye HDP Gençlik Meclisi de imza attı.

SİYASET 28.08.2020, 13:37 28.08.2020, 20:33
'Sevr uygulansın' bildirisine HDP'den imza!

Türk Milleti'ne yönelik en ağır antlaşma olan Sevr Antlaşması'nın uygulanması için kampanya başlatıldı.

Ermeni örgütlerinin girişimleriyle Dünya genelinde kendilerine "sosyalist" diyen bazı örgütlerin imzasıyla yayımlanan bildiride HDP Gençlik Meclisi’nin de imzasının yer alması dikkat çekti. “Bildiriye imza attığını yalanlamayan” HDP, sorular üzerine konuya ilişkin herhangi bir yorum da yapmadı. Ermeni Devrimci Federasyonu Partisi Gençlik Ofisi, Türk topraklarını bölmeyi hedefleyen Sevr Antlaşması’nın imzalanmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle, bu anlaşmaya imza atan ülkelerin sosyalist gençlik kollarıyla birlikte ortak bir açıklamada bulundu.

Türklerin, “Ermenilere soykırım uyguladığı” iddia edilen açıklamada, HDP Gençlik Meclisi’nin de imzası yer aldı. Tepki çeken açıklamada, “Sevr Antlaşması, Ermeni Soykırımı nedeniyle adil bir tazminatın ödemesini sağlayan tek uluslararası hukuki belge niteliğindedir” denildi.

Yorumlar (0)
19°
açık