Azerbaycan-Ermenistan sınırında çatışma, 31 Ermeni askeri öldürüldü! Gençler cepheye koşuyor

Azerbaycan-Ermenistan sınırında başlayan çatışmada çok sayıda Ermeni askerinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TÜRK DÜNYASI 12.07.2020, 23:55 13.07.2020, 04:09
Azerbaycan-Ermenistan sınırında çatışma, 31 Ermeni askeri öldürüldü! Gençler cepheye koşuyor

Ermenilerin Azerbaycan'ın Tovuz bölgesine karşı başlattığı top atışlı saldırıların sonucunda çıkan çatışmada 2 Azerbaycan askerinin şehit olduğu bildirilmişti. Son alınan bilgilere göre Ermeni güçlerine ağır kayıplar verdirilirken bir Azerbaycan askerinin daha şehit olduğu ve şehit sayısının 3'e yükseldiği öğrenildi.


31 ERMENİ ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ


Ermenilerin başlattığı top atışlı saldırılarına karşılık veren Azerbaycan ordusunun en az 31 Ermeni askerini etkisiz hale getirdiği bildirildi.

Bölgedeki kaynaklardan gelen bilgilere göre, en az 31 Ermeni askerin öldürüldü ve onlara Ermeni askeri de yaralandı.

Öte yandan Azerbaycanlı gençlerin savaşmak için sınır bölgesine gitmeye başladığı da gelen bilgiler arasında. Geçlerin "Bu savaş durmamalı, işgal edilmiş topraklarımızı Ermenilerden almalıyız" diye başlattığı sosyal medya paylaşımlarına da ilgi artıyor.

Bir grup Azerbaycanlı gencin Ermeni saldırılarının olduğu Tovuz bölgesine hareket ettiği bildirildi.

Ermenistan tarafından işgal edilen Karabağ, tarihi Azerbaycan toprağıdır ve Ermeniler Azerbaycan topraklarının yüzde yirmisini işgalleri altında tutmaya devam ediyor.

Bölgedeki çatışmaları yakından takip eden Dr. Sinan OĞAN Twitter hesabından 2 Azerbaycan askerinin şehit olduğunu, 5 Askerinde yaralandığını duyurdu.

Yorumlar (0)
19°
açık