Uzaklaştırma kararına rağmen bıçaklanan kadın: Evim cezaevine döndü

Ayrılmak istediği ve hakkında uzaklaştırma kararı bulunan G.S isimli erkek tarafından bıçakla kolundan yaralanan E.S "Evim cezaevine döndü. Her yeri demir kapı ve pencere korkuluğu yaptırdım. Öldürülmekten korkuyorum. Eşim cezaevine girse biraz daha rahatlayacağım. Cezaevine girmesi için illa beni öldürmesi mi gerekiyor?" diye isyan etti.

YAŞAM 06.08.2020, 00:01
Uzaklaştırma kararına rağmen bıçaklanan kadın: Evim cezaevine döndü

Antalya'da ayrı yaşadığı ve hakkında uzaklaştırma kararı bulunan G.S isimli erkek tarafından bıçakla kolundan yaralanan E.S, öldürülme korkusuyla yaşadığını belirtti. Muratpaşa ilçesi Topçular Mahallesi'nde yaşayan 3 çocuk annesi E.S, AA muhabirine, 7 yıl önce evlendiği G.S'nin evliliklerinin 6'ncı ayından itibaren kendisine şiddet uyguladığını anlattı.

"UZAKLAŞTIRMA KARARI VARKEN BIÇAKLANDIM"

G.S'nin kumar oynamaya başlamasıyla ayrılmaya karar vererek babasına ait eve yerleştiği belirten E.S. bu süreçte sürekli telefonla ölümle tehdit edildiğini söyledi. E.S, "Uzaklaştırma kararı aldırdım. Karara rağmen yaklaşık 1 ay önce evime gizlice girip kolumdan bıçakladı. Yaralı halde beni ölümle tehdit etti. Barışacağımı söyleyince bıraktı. Sonrasında polise başvurdum ancak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Şimdi yine tehditlerini sürdürüyor. Tek başıma sokağa çıkamıyorum.

Can güvenliğim yok. Çocuklarımla risk altındayım. Evim cezaevine döndü. Her yeri demir kapı ve pencere korkuluğu yaptırdım. Öldürülmekten korkuyorum. Eşim cezaevine girse biraz daha rahatlayacağım. Cezaevine girmesi için illa beni öldürmesi mi gerekiyor?" diye konuştu.

"ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ"

E.S, savcılık ifadesinde 23 Temmuz'da G.S isimli erkeğin yatak odasına gizlice girdiğini ve elindeki bıçakla kendisine zarar verdiği kaydetti. G.S isimli erkeğin bağırmaması için kendisini tehdit ettiğini kaydeden E.S. "Beni karşısına oturttu ve 'benimle barışacaksın yoksa daha kötü olur. Seni yaşatmam, çocuklarını da yaşatmam. Benden şikayetçi olursan seni öldürürüm. İçeriye bile girsem çıkar seni gebertirim' gibi sözlerle tehdit etti. Ben de her dediğine 'tamam' dedim. Elindeki bıçağı da zorla elime verdi ve evden çıktı" diye konuştu.

G.S, ise ifadesinde, olay günü 3 çocuğunu görmeye gittiğini ve hiçbir şekilde E.S'ye zarar vermediğini iddia etti.

Yorumlar (0)
19°
açık